Večerní aukce 30. 5. 2023

Večerní aukce 30. 5. 2023

V naší květnové  Večerní aukci naleznete díla významných českých umělců.

František Kaván, Vlastimil Beneš, Václav Radimský, Otakar Kubín-Coubine, Bohumír Matal, Čeněk Pražák a další.

Dražit budeme i  raritní biedermaier stůl s židlemi od Josepha Danhausera.

Těšíme se na Vás 30.května ve 20 hodin

24. Vlastimil Beneš (1919 – 1981), Zimní krajina/statek v krajině,olej na desce, 23 x 49 cm, datováno 1975, zezadu autorský přípis. Pochází z pozůstalosti po členu malířské skupiny MÁJ57

26. Václav Radimský (1867 – 1946), Zrcadlení, olej na kartonu 69 x 94,5 cm, Konzultováno s PhDr. Naděždou Blažíčkovou Horovou.

39. Olbram Zoubek (1926 – 2017), Ifigenie, polychromované a zlacené olovo, 35,5 x 35 cm, dat.1985, Certifikát pravosti Nadačního fondu Kmentová Zoubek přiložen

22. František Kaván (1866 – 1941), Přimrzá, olej na kartonu, 50 x 65 cm, kolem roku 1910 - 1912. Autorský přípis PD (Kaván, Přimrzá)

20. Otakar Kubín -Coubine (1883 – 1969) , Kosatce a pivoňky, olej na plátně, 65,5 x 54,5 cm, vystaveno Brno 1952, položka 22. Vystaveno 1958 - Výstava k 75. narozeninám Otakara Kubína

31. Bohumíra Matal (1922 – 1988), Vesmír, olej na sololitu, 45 x 60 cm, Darovací dopis od B. Matala přiložen