O nás

Galerie Goltzova tvrz

Galerie Goltzova tvrz je renomovaná výstavní a prodejní galerie působící v současné době v Čáslavi. Již od roku 1991 se zabýváme převážně nákupem, prodejem a výstavami uměleckých předmětů a starožitností. Pravidelně spolupracujeme s renomovanými aukčními domy, státními galeriemi a institucemi, zajišťujeme odhady starožitných předmětů,  znalecké posudky od fundovaných odborníků i vývoz zboží do celého světa. Vždy jsme dbali a dbáme na profesionální posouzení kvality a pravosti prodávaných děl. V letošním roce slavíme třicet let na trhu s uměním a starožitnostmi.

Soustředíme se převážně na české malířství – obchod a aukce s obrazy z období druhé poloviny 19. a první poloviny 20. století, tzv. Mařákovu krajinářskou školu. V naší nabídce se pravidelně objevují obrazy od Františka Kavána, Aloise Kalvody, Jana Honsy, Jaroslava Panušky, Stanislava Lolka, Antonína Hudečka, Oty Bubeníčka apod. Lze u nás zakoupit také díla Antonína Chittussiho, Josefa Nawrátila, Augusta Piepenhagena, Otakara Kubína (Coubine), Václava Radimského, Julia Mařáka, Václava Špály, Emila Fialy, Olbrama Zoubka, Oldřicha Blažíčka, Josefa Procházky, Václava Radimského, Josefa Jambory, Josefa Jíry a dalších. Své místo u nás má nejen krajinomalba, ale také zátiší, portrét a česká moderna.

Galerie Goltzova tvrz ale nejsou pouze obrazy, mimořádnou část našich aktivit zaujímá numismatika. Sbírání mincí a obchod s nimi byl velikou vášní zakladatele firmy Františka Pochmona. Při budování soukromých numismatických sbírek a investičních souborů vycházíme právě z jeho zkušeností a citu pro investici. Svatováclavské dukáty, tolary habsburských panovníků, rodové mince a mnoho dalších mincí (krejcar, grešle, koruna, gulden, fillér, fenik, groš) již našlo místo v trezorech soukromých sběratelů.

Obchodu se starožitnostmi se věnujeme komplexně. V naší nabídce najdete starožitné šperky, sklo, porcelán, stříbro, bankovky, design, starožitné hodiny i hodinky, retro doplňky, vintage.

Pořádáme online aukce – internetové aukce výtvarného umění, sběratelských předmětů a starožitností prostřednictvím webového portálu Livebid.cz. Oblíbenou službou u našich zákazníků se stalo pravidelné informování o novinkách, které nabízíme elektronickou poštou. Velký zájem je i o přímý nákup konkrétních kusů pro určitého klienta.