Večerní aukce 28.května 2024

Večerní aukce 28.května 2024

V naší květnové Večerní aukci  naleznete díla významných českých umělců: Otakar Číla, Jakub Schikaneder, Jan Smetana, Otakar Kubín, František Kaván, Olbram Zoubek, Kristian Kodet další. Tentokrát jsme nabídku obohatili o skleněné plastiky, dále o soutěžní exponáty z Mistrovství světa v broušení skla v letech 2020-2024 ve Světlé nad Sázavou a o vzácné vázy Daum Nancy.

Těšíme se na Vás 28. května ve 20 hodin!

č.19 Olbram Zoubek (1926 – 2017) Čtyři roční období - soubor 4 reliéfů, částečně zlacené olovo, 4 ks - 20 x 15 cm

č.20 Jan Smetana - Groteskní figura,olej na plátně, 100 x 75 cm, uvedeno v soupisu díla od Dr. Neumannové pod číslem M 518.

č.39 Otakar Kubín (1883 – 1969) Kvetoucí stromy, Olej na plátně, 50 x 61 cm. Provenience: draženo 2008 v aukční síni Tajan

č. 41 Jakub Schikaneder (1855 – 1924) Dívka s trávnicí, Uhel, křída na ″Ingres″ francouzském papíře, 57 x 34,5 cm. Přiložen písemný posudek PhDr. Šárky Leubnerové.

č.46 František Kaván (1866 – 1941) Jitro v lese, Dílo z období těsně po roce 1905. Přiložen posudek PhDr. Michaela Zachaře. Olej na kartonu ,63 x 49,5 cm

č.3 Jan Černý (1907 – 1978) Bizon, Rubínové hutní sklo, 24 x 14 cm. Unikátní plastika vyrobená ve spolupráci Prof. J. Černého a J. Ryby. Reprodukováno Revue Art 2/2016

č.40 Olbram Zoubek (1926 – 2017) Hygie 3, částečně zlacené olovo, výška 57,3 cm