Naše společnost působí na trhu se starožitnostmi od roku 1991. „Galerie Goltzova tvrz“ je sdružení podnikatelů. (František Pochmon, Ladislav Málek).  Zabýváme se výkupem, prodejem starožitností a uměleckých děl, zprostředkováním prodeje přes renomované aukční domy, zajišťujeme odhady starožitných předmětů a znalecké posudky od fundovaných odborníků i vývoz zboží do celého světa. Jsme členy Asociace starožitníků České Republiky. Za rok 2011 jsme obdrželi titul Obchod roku od Asociace starožitníků.

     Od roku 1998 sídlíme v Golčově Jeníkově a dovoluji si tvrdit že v daném oboru jsme již dostatečně v povědomí odborné veřejnosti i milovníků starého umění. Soustředíme se převážně na české malířství - obrazy z období druhé poloviny 19. a první poloviny 20. století, tzv. Mařákovu krajinářskou školu. V naší nabídce se pravidelně objevují obrazy od Františka Kavána, Aloise Kalvody, Jana Honsy, Jaroslava Panušky, Stanislava Lolka, Antonína Hudečka, Oty Bubeníčka apod.. Lze u nás zakoupit díla Antonína Chittussiho, Josefa Nawrátila, Augusta Piepenhagena, Otakara Kubína (Coubine), Václava Radimského a mnoha dalších. Naši klientelu dnes tvoří zákazníci z celé České republiky, ale cestu si k nám našla i početná skupina zahraničních návštěvníků. Od září 2004 jsme získaly od Města Golčův Jeníkov do pronájmu krásné prostory Goltzovy tvrze a přesunuli sem naše veškeré aktivity. Nyní máme k dispozici více než 250 m2 prodejních ploch. Pravidelně spolupracujeme s významnými aukčními domy a státními galeriemi při přípravě výstav (2011 - 12 Václav Radimský, Galerie hlavního města Prahy, 2011,  Národní galerie, expozice 19. století - August Bedřich Piepenhagen,  2012 Adolf Chwala. apod)

Mince a bankovky. Numismatika je jednou z našich hlavních náplní. rádi Vám pomůžeme se sestavováním vašich sbírek. U nás nakoupíte drobné mince, ale i naprosté rarity. Doporučujeme Vám obrátit se na nás s  Vaší poptávkou a my pro Vás mince seženeme - pokud je nemáme skladem.  Pokud uvažujete o prodeji mincí, rádi vám poradíme, nebo mince vykoupíme nebo prodej zprostředkujeme přes renomované aukční domy.

        Velmi oblíbenou službou u našich zákazníků se stalo pravidelné informování o novinkách, které nabízíme elektronickou poštou. Velký zájem je i o přímý nákup konkrétních kusů pro určitého klienta. V praxi to funguje tak, že zákazník si dá požadavky na určité obrazy, plastiky, autory, tématické náměty, nebo jiné konkrétní podmínky a my se snažíme prostřednictvím našich kontaktů tyto předměty sehnat.

       Pravidelně spolupracujeme s časopisy o umění, a díla z našeho obchodu jsou v těchto periodikách reprodukována. Již v roce 2000 si naši galerii vybral pro rozsáhlou reportáž i nejprodávanější magazín o bydlení v Čechách - MODERNÍ BYT.

         Významné místo v naší činnosti zaujímá pořádání výstav. (Jaroslav Panuška 1998,  České malířství 19. - 20. stol. 2004, Otakar Číla 2004, Mařákova krajinářská speciálka ..... . Celý výčet výstav v sekci Výstavy). V prostorách Goltzovy tvrze jsme konečně nalezli reprezentativní prostředí k prezentaci uměleckých děl. V květnu 2012 proběhla již 22. výstava, tentokrát to byli dva "Mařákovci", Josef Ullmann a Ota Bubeníček. 

       V roce 2009 jsme otevřeli druhou galerii v nově zrekonstruovaném objektu v Čáslavi Galerii 427. Tuto expozici jsme zaměřili na současné umění a českou modernu 20. století, tak aby doplnila již fungující galerii v Goltzově tvrzi. Pokud patříte k obdivovatelům současných trendů určitě navštivte naše webové stránky www.galerie427.cz nebo osobně si prohlédněte instalaci v galerii 427 ulice Jablonského 427 v Čáslavi.

Doufáme že Vás toto krátké shrnutí zaujalo a že i Vy se stanete našimi Váženými zákazníky.

Těšíme se na shledanou.

František Pochmon
Mgr. Ladislav Málek